wyróżnienie

Piotr Buchta

6.

Międzynarodowy konkurs CISCO NetRiders IT Essentials

Patryk Gańczorz, Marcin Kwarciński – 2TI, Jakub Woźny, Aleksander Bogaciński, Damian Musioł – 3TI

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej organizowana przez PTE i UE w Katowicach

Dominika Palka – 4 TE, Sabina Jabłonka – 4 TE, Magdalena Marcol – 2 TE, Weronika Ptaczek – 2 TE

etap wojewódzki w Katowicach

Bożena Usarek

9.

Konkurs Wiedzy Ekonomicznej organizowany przez UE w Rybniku

Julia Smakowska – 3 TE, Magdalena Filipiak – 3 TE, Patryk Tkocz – 2 TE, Marta Juranek – 3 TE

w Raciborzu -
I miejsce wśród dziewcząt  i IV wśród chłopców. (30.9.2016)

2.       12 października reprezentacja dziewcząt wystąpiła w finale wojewódzkim ligi lekkoatletycznej, który odbył się w Sosnowcu i zajęła tam 14 miejsce. (12.10.2016)

3.       W ¼ finału wojewódzkiego w tenisie stołowym w Raciborzu reprezentacja chłopców w składzie: Łukasz Domin i Piotr Ciołek, zajęła wysokie II miejsce. (5.10.2016)

4.       Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności:

I etap - szkolny odbył się na terenie naszej szkoły , wzięło w nim udział troje uczniów, Do II etapu, z woj. śląskiego zakwalifikowało się 55 uczniów, w tym nasza trójka uczestników: Rafał Mazur, Monika  Kobryń oraz Natalia Kubasa. II etap Okręgowy odbył się 9.12.2016 w Katowicach na Uniwersytecie Śląskim. Rafał Mazur zajął 14 miejsce, 34 miejsce zajęła Monika Kobryń, a Natalia Kubasa  44 .

5.      Dnia 19 listopada 2016r. odbył się II Leszczyński Bieg leśny. Bieg, podobnie jak
w zeszłym roku miał charakter charytatywny. W biegu wzięło udział 241 zawodników, w tym 18 z Zespołu Szkół. Głównymi inicjatorami wydarzenia byli nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły. Wśród zawodników naszej szkoły na podium stanęli:

8.       Piłka nożna dziewcząt – III miejsce w półfinale wojewódzkim

9.       Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności - I etap - szkolny odbył się na terenie naszej szkoły , wzięło w nim udział troje uczniów

10.    KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ

22 .02.2017 W Rybnicki Technikum Górniczym zorganizowano po raz pierwszy Konkurs Wiedzy Pożarniczej . Do konkursu przystąpiło 44 uczniów z kilku szkół ponad gimnazjalnych z terenu Rybnika i okolic. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów  z klas technicznych oraz zawodowych:

Patryk Kostka kl. IV TEE

Paweł Grzanowski kl. IV TI

Karol Neumann kl. III WG

Patryk Skrzypek kl. III WG

Arkadiusz Marcol  kl. I TER

Bartosz Stefan kl. I TER

Najlepszy okazał się Patryk Kostka, który zajął 9 miejsce  ex aequo  z uczniem ZST
z Rybnika , następnym był Karol Neuman 15 miejsce , Arek Marcol  razem z Pawłem Grzanowskim 26 , Patryk Skrzypek uplasował się na 38 a Bartek Stefan na 40 miejscu.